Pigułka dyrektorska

„Źródłem  skutecznego przywództwa nie jest pozycja władzy, ale zdobycie zaufania i szacunku osób, którymi się przewodzi”

Ken Blanchard

Przywództwo wyższego stopnia definiujemy jako proces osiągania satysfakcjonujących wyników, poprzez działanie pełne szacunku i troski o dobro wszystkich zaangażowanych osób.

Gorry Ridge był dyrektorem generalnym firmy WD-40. Jedną spośród wielu zmian jakie wprowadził było wprowadzenie ocen pracowników. Wdrażał program „Nie oceniaj mnie i mojej pracy  – pomóż mi dostać piątkę”Według niego życie ma polegać na dawaniu pomocy ludziom w dochodzeniu do profesjonalizmu.

Dyrektor ma być odpowiedzialny na rozwój każdego pracownika. Ma współuczestniczyć w jego rozwoju. Prawdziwy przywódca „pomaga dostać piątkę”. Diagnozuje potrzeby i oczekiwania pracownika, spełnia je, współpracuje przy realizacji celów i…. cieszy się z jego sukcesów.

W najbliższych dniach napiszę o tym kiedy ludzie odpowiedzą na Twoje wyzwania.

Autor

Małgorzata Ostrowska

Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, ekspert d.s oświaty, wykładowca uczelni wyższych na studiach podyplomowych i magisterskich, promotor prac magisterskich,autor programów studiów podyplomowych i kursów z organizacji i zarządzania oświatą, oraz pedagogiki, edukator, coach, z- ca dyrektora w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *